Chci pracovat z domova: Kde hledat nejlepší pracovní příležitosti?

1. červenec 2024
Aktuality
Autor/ka článku: Welcome to the Jungle
Chci pracovat z domova: Kde hledat nejlepší pracovní příležitosti?

Toužíte po práci z domova? Máte hodně dětí, psů, pokojovek, nebo třeba trpíte úzkostmi? Rozhodnutí pracovat pouze z domova může hodně situací vyřešit. Jak ji najít? Počítejte každopádně s tím, že nabídek bude výrazně méně a hledání bude o něco delší. Řada otázek přibývá, některé ale mizí. Podívejme se, jaké pozice nejčastěji najdete v kategorii „práce z domova“.

Tohle je práce. Tohle je domov. Seznamte se!

Práci z domova všichni známe. Zatímco před 10 lety se ještě někteří dojímali nad možností jednoho home office měsíčně, dnes je možnost pracovat z domova a střídat to s kanceláří v podstatě normou. Podle Průzkumu pracovního tempa 2023, který zpracovalo Welcome to the Jungle ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos, má s nějakou formou práce z domova zkušenost 31 % českých zaměstnanců, 24 % pak s výlučnou prací z domova. Téměř polovinu českých zaměstnanců (47 %) by lákala možnost pracovat z domova, kdykoliv se jim to bude hodit. Proč? Přesvědčivých 79 % zaměstnanců potvrdilo, že jakákoliv flexibilní opatření mají pozitivní vliv na jejich pohodu v zaměstnání. V českém kontextu je také poměrně příznačné, že o flexibilní pracovní řešení mají o něco větší zájem ženy než muži, a důvody nás asi napadnou.

S pracovní flexibilitou jsou ale spojena samozřejmě i negativa. Jedním z nich je jev označovaný jako „paradox flexibility”, tedy skutečnost, že lidé, kteří mají v práci více volnosti, pracují více přesčas a dělá jim větší problém oddělovat pracovní dobu a osobní život.

Jak hledat práci, do které nemusíte chodit? Přečtěte si více  v článku Chci pracovat z domova: Kde hledat nejlepší pracovní příležitosti? na webu Welcome to the Jungle.

 

Zdroj: Welcome to the Jungle, www.welcometothejungle.com