Jak se generace Z staví k práci a kariéře?

10. květen 2024
Aktuality
Autor/ka článku: Gensight
Jak se generace Z staví k práci a kariéře?

Co jsou důležité parametry podle kterých se Gen Z rozhoduje při výběru zaměstnání? Jsou pro ni důležitější firemní hodnoty, nebo benefity? Umí vůbec pracovat offline? Získejte odpověď na to, jak lépe porozumět nastupující generaci.

Kdo je Generace Z? Bavíme se o generaci Z neboli Gen Z. Jsou to lidé, kteří se narodili mezi lety 1996–2010 a patří k první generaci, která vyrůstala v plně digitálním světě. Má velký potenciál vytvořit svět, ve kterém bude historicky vynikat.

Být vzdělanější, globálnější a technologicky zdatnější než generace předchozí. Dosáhnou zástupci generace Z svého potenciálu, nebo je okolnosti světa, ve kterém vyrůstají, přemění na snowflakes? Nebo tuto generaci vyrůstající ve světové pandemii, válce s terorismem, bytové a ekonomické krizi přetvoří do jedinců s nejtužším kořínkem?

  • Věděli jste, že platové ohodnocení je pro 93,5 % studentů nejdůležitějším faktorem při hledání práce? A co víc, mladí by si přáli vidět rozmezí platu u každého inzerátu.
  • Home office nebo práce v kanceláři? Gen Z chce mít volbu, ale práce z domova není podmínkou. Proto je ideální komunikovat flexibilitu a nabízet částečný home office.
  • Mladí hledají práci na pracovních portálech, ale bez komunikace na sociálních sítích se neobejdete. Nastupující generace si zde ověřuje dojem o budoucím zaměstnavateli.

Studii Pracovní perspektiva generace Z: Nová výzva pro HR můžete získat na webu Gensight.cz

 

Zdroj: Gensight, VŠE, www.gensight.cz