Jak se vyrovnat se ztrátou zaměstnání

5. říjen 2021
Aktuality
Autor/ka článku: Online psychologická poradna Mojra.cz
Jak se vyrovnat se ztrátou zaměstnání

Ztráta práce je velice stresující a nepříjemnou záležitostí v životě člověka. Bohužel může potkat každého a to i v dost nečekaný moment. Obzvláště složité období pak nastává pro lidi, kteří byli zvyklí na každodenní pracovní shon a vytížení. Mohou se najednou cítit frustrovaní, nepotřební a zažívat celou škálu negativních emocí. V následujícím článku vám přinášíme pár tipů, jak se se ztrátou zaměstnání vyrovnat.

Buďte stále aktivní

Vaše tělo bylo až do této doby zvyklé na aktivitu. Nenechte je proto zakrnět. Najděte si jiného koníčka, u kterého můžete posilovat fyzickou i duševní kondici. Pomůže vám to utřídit si myšlenky, týkající se dalšího zaměstnání a jiných témat, které vám momentálně nedají spát.

Nebojte se mluvit

Někteří lidé se za ztrátu zaměstnání stydí a nedokáží to před okolím přiznat. To je ale velká chyba. Nebojte se na toto téma navázat rozhovor. Můžete začít u vašich nejbližších a okruh postupně rozšiřovat. Nikdy nevíte, kdo z nich vám může pomoct.

Dopřejte si i čas pro sebe

Na ztrátu zaměstnání se můžete dívat jako na nový start. Jednoduše si sedněte a popřemýšlejte o tom, kam byste se chtěli posunout a jak vidíte svou budoucnost. Zhodnoťte, co vám na předchozí práci vadilo a co byste chtěli změnit.

Připravte se

Snažte se čas využít co možná nejefektivněji směrem k dalšímu zaměstnání. Životopis jste jistě dlouho neaktualizovali a možná ani nevíte, jak v dnešní době vypadají pracovní pohovory. Podívejte se na videa, přečtěte si pár článků a upravte všechny dokumenty podle aktuálních trendů.

Rada nad zlato

Pokud nevíte, jak se se ztrátou zaměstnáni vyrovnat sami, nebojte se obrátit na odborníky. Psychologové z řad naší poradny vám pomohou situaci lépe zvládnout a jistě přihodí i cenné rady, které by se vám mohli hodit, až se budete ucházet o další zaměstnání.

 

Zdroj: Online psychologická poradna Mojra.cz, www.mojra.cz