Je v zájmu firem, aby lidem umožnily hybridní způsob práce

25. červenec 2023
Aktuality
Autor/ka článku: E15.cz
Je v zájmu firem, aby lidem umožnily hybridní způsob práce

„Opustit“ kancelář a vykonávat zaměstnání z chalupy? Chystaná vládní novela vychází vstříc každému, kdo chce přejít na hybridní model práce. „Umožňuje skloubit práci s pečovatelskými povinnostmi, ale i s volnočasovými aktivitami,“ říká vrchní poradkyně Ministerstva práce a sociálních věcí Jana Skalková.

Možnost pracovat z domu – nebo odkudkoliv mimo kancelář – podle průzkumu Hospodářské komory ČR nyní nabízí 93 procent zaměstnavatelů. Tři čtvrtiny z nich ji považují za vhodné řešení v případě, kdy se zaměstnanec necítí dobře nebo musí pečovat o člena rodiny.

Šest z deseti firem práci z domova vnímá jako benefit, který pomáhá lidem sladit osobní a pracovní život. Pro třetinu společností jde o způsob, jak zaměstnancům ušetřit čas na cestách, a zhruba stejná část ji využívá jako „lákadlo“ pro budoucí zaměstnance.

O tom, jak situaci ovlivní chystaná novela zákoníku práce, si můžete přečíst více v rozhovoru s HR manažerkou a vrchní poradkyní ministra práce a sociálních věcí Janou Skalkovou na webu E15.cz.

 

Zdroj: E15.cz, www.E15.cz