Krajská komora připravila společně s firmami exkurze pro žáky základních škol

4. červen 2021
Aktuality
Autor/ka článku: Krajská hospodářská komora Zlínského kraje
Krajská komora připravila společně s firmami exkurze pro žáky základních škol

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje se dlouhodobě věnuje podpoře odborného vzdělávání a síťování škol a firem. V rámci těchto aktivit připravuje i pro letošní rok sérii Technických jarmarků, jejichž cílem je pomoci žákům základních škol při volbě povolání.

Dne 3. června probíhal v bývalém baťovském areálu tradiční Technický jarmark Zlín. Akci pořádala Krajská hospodářská komora Zlínského kraje společně se Zlínským krajem a místními firmami v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II“.

Téměř 70 žáků ze čtyřech základních škol navštívilo firmy Kovárna VIVA a.s., KONFORM – Plastic, s.r.o. a ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a.s. Pro žáky byly připraveny komentované prohlídky provozů. Součástí akce byla také nabídka studijních oborů Střední průmyslové školy polytechnické – Centra odborné přípravy Zlín.

„Chceme žákům přiblížit reálné pracovní prostředí a seznámit je se špičkovými technologiemi i se zajímavými možnostmi pracovního uplatnění ve firmách našeho regionu. V Kovárně VIVA se například dozvěděli, jak vypadá moderní kovárenství v praxi. Mnozí byli překvapeni, v jaké míře se využívá automatizace,“ sdělila ředitelka komory Iveta Táborská.

Další Technické jarmarky jsou plánovány na podzim – konkrétně budou probíhat ve Vsetíně, Valašském Meziříčí, Rožnově pod Radhoštěm, Uherském Hradišti a Uherském Brodě. Všem zapojeným firmám i školám patří velké poděkování za spolupráci.