Krajská komora připravuje reportáž o úspěšných ženách v technických profesích

17. květen 2021
Aktuality
Autor/ka článku: Romana Kozubíková
Krajská komora připravuje reportáž o úspěšných ženách v technických profesích

Technické profese nejsou u dívek při výběru oboru studia na prvním místě. Přitom je uplatnění v našem regionu vysoké a Zlínský kraj disponuje spoustou firem, které dávají příležitost právě ženám v technických a STEM profesích. Krajská hospodářská komora Zlínského kraje společně se Zlínským krajem připravuje akci s názvem „Girls day“, jejímž cílem je představit skutečné ženy, které se právě v technických oborech pohybují.

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci je akce pro letošní rok realizována distanční formou.

V rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II“ byly v pátek 14. května 2021 natočeny medailonky těchto žen, které mohou díky svému zařazení a pracovní pozici působit jako role models – sdílí svůj osobní příběh a cestu k danému oboru. Představí se např. softwarové inženýrky, vedoucí laboratoře nebo manažerka kvality.

Videoreportáž bude zaslána všem studentkám gymnázií ve Zlínském kraji, které budou pozvány na následné diskuse. Diskutovat budou jednak se zmíněnými ženami, ale také se zástupci vysokých škol a organizací podporujících genderovou rovnost.

„Naším záměrem je inspirovat studentky, aby se nebály technických profesí. Těm, které ještě nejsou rozhodnuty o své profesní dráze, chceme ukázat možnou cestu,“ sdělila ředitelka Komory Iveta Táborská.