Kreativitě se meze nekladou

13. srpen 2021
Aktuality
Autor/ka článku: Jana Galová

Proč lidé s talentem a chutí nepodnikají? Většinou narazí na překážku a netuší, jak se jí vyhnout či jak ji překonat. Takovým faktorem může být čas, peníze, nedostatek kontaktů nebo znalostí. Ovšem častější problém, se kterým se setkalo mnoho z nás, je absence nápadů.

V nové třídílné sérii Kreativitě se meze nekladou na webu Soutěž & Podnikej najdete několik rad a tipů, jak udržet vlastní tvořivost neustále vybroušenou.

Otevřené oči, mysl a notes aneb Jak přijít na podnikatelský nápad

V první epizodě se autoři zabývají tzv. jádrem pudla businessu – vymyšlením podnikatelského záměru. Ten souvisí s nastavením mysli, inspirací, znalosti svých silných stránek a vášní, překonání častých mýtů.

Jak se nechat polapit kreativní múzou

Kreativita patří mezi nejdůležitější ctnosti podnikatele. Představuje zásadní faktor jak při vymýšlení nápadů, tak při řešení problémů. Každý z nás však někdy pocítil, že mu tato klíčová schopnost schází – buď mu nebyla dána do vínku, nebo uvízl v neprorazitelném bloku.

V případě, že se s tímto nedostatkem ztotožňujete, jste se stali obětí mystifikace. Ačkoli se to nezdá, při správném tréninku se dá kreativita rozvíjet a dokonce i naučit. V článku se dozvíte o čtyřech fázích tvořivého myšlení, myšlenkových mapách, loopingu, kreativní abecedě i spánku.

Držte si klobouky! Radar hlásí mozkovou bouři

V třetím a posledním dílu série Kreativitě se meze nekladou! si přečtete o týmovém duchu jako jednom ze základních pilířů úspěchu, autoři nabízejí několik rad, jak řádně využít jeho potenciál při analýze a řešení problémů. Využít můžete nástroje jako je burza nápadů, brainstorming, šest kouzelnických klobouků, SWOT analýza.

 

„Kreativita je nakažlivá, předejte ji dál.“ Albert Einstein

 

Zdroj: Soutěž & Podnikej, https://soutezapodnikej.cz/