Migrace a kariérové poradenství – zdroje a metody pro kariérové poradce

15. březen 2022
Kariéroví poradci
Autor/ka článku: Euroguidance
Migrace a kariérové poradenství – zdroje a metody pro kariérové poradce

Aktuální situace s válkou na Ukrajině přináší nové výzvy také pro kariérové poradce. Jaké metodické zdroje a zkušenosti můžeme využít při práci s uprchlíky z Ukrajiny? Jakými osvědčenými přístupy z Česka i Evropy se můžeme inspirovat? Euroguidance zve vás na webinář “Migrace a kariérové poradenství – zdroje a metody pro kariérové poradce”, který se uskuteční 30. března, od 15. do 17. hodin.

Přihlaste se na webinář, na kterém kariéroví poradci a další odborníci budou sdílet své zkušenosti s kariérovým poradenstvím s migranty.

Přihlašování na webinář probíhá skrze registrační formulář. Link k přihlášení vám bude zaslán den před konáním webináře.

Obsah webináře:

  • zajímavé zdroje a odkazy na materiály pro práci s migranty a multikulturní poradenství,
  • metodické materiály,
  • inspirativní přístupy z Česka i zahraničí.

Součástí webináře bude prezentace kariérové poradkyně Alice Mullerové, která představí metodické přístupy ke kariérovému poradenství s migranty a zkušenosti  z programu Erasmus a dalších projektů neziskové organizace InBáze. Alexanda Kourzi z Národního pedagogického institutu promluví o aspektech začleňování dětí s odlišným mateřským jazykem na základních a středních školách. Petr Chaluš a Helena Pechová z Euroguidance představí aktuální přehled zdrojů pro kariérové poradenství s migranty z ČR a Evropy. Dalšími hosty budou kariéroví poradci, kteří budou sdílet své zkušenosti s poradenstvím s migranty. Anna Darashenko, manažerka komunitních projektů a koučka, která dlouhodobě pracuje s migrantkami. Michal Parlásek, zkušený kariérový poradce aktuálně se podílí na programu kariérového poradenství pro mladé lidi příchozí z Ukrajiny ve věku středoškoláků. Pracovníci Integračního centra Praha budou sdílet aktuální příklady životních situací uprchlíků, které jsou relevantní pro kariérového poradenství.

 

Zdroj: Euroguidance, www.euroguidance.cz