Monk mode: nová metoda úspěchu a nevyčerpatelné energie

21. únor 2023
Aktuality
Autor/ka článku: Veronika Čížková
Monk mode: nová metoda úspěchu a nevyčerpatelné energie

Máte čím dál častěji pocit, že nežijete svůj život tak, jak byste si přáli? Tápete v organizaci svého času a na konci každého dne máte pocit, že jste ho promrhali víc, než jste chtěli? Ke svému cíli jste se nepřiblížili ani o milimetr a nemáte ani energii ztracené body nahnat. Přestaňte se motat ve spirále bezmoci a zkuste z ní vystoupit pomocí režimu monk mode.

Disponujeme technologiemi a možnostmi, které nám mají usnadnit život a bez větší námahy pomoct dosáhnout našich cílů. Internet, mobil, sociální sítě, dosažitelnost informací i dohledatelnost cizích know-how. Tyto samé výdobytky nás ale paradoxně z cesty za úspěchem odvádějí. Zábavu i vědomosti máme na dosah ruky a nemusíme o nic usilovat. Pohodlníme, zakrňujeme a když se máme postavit výzvám, zjistíme, že toho vlastně nejsme schopní. Jsme ztracení ve svém komfortu.

Co je to monk mode „režim mnicha“ a co dělat a nedělat každý den?

  • Určit si časové období, kdy svou pozornost a úsilí zaměříte na nějaký konkrétní cíl a naopak omezíte všechno, co vás od jeho dosažení rozptyluje a bere vám energii.
  • Meditujete. Věnujte se činnosti, o kterou usilujete, alespoň 30 minut denně. Cvičte.

Více si můžete přečíst v článku Monk mode: nová metoda úspěchu a nevyčerpatelné energie na webových stránkách časopisu Elle.

 

Zdroj: Elle, www.elle.cz