Nechte se inspirovat ve firmách Zlínského kraje

23. duben 2021
Kariéroví poradci
Autor/ka článku: Romana Kozubíková
Nechte se inspirovat ve firmách Zlínského kraje

„Inspirace středoškolákům“ je název akce, kterou realizuje Krajská hospodářská komora Zlínského kraje společně se Zlínským krajem v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II“. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci je akce pro letošní rok realizována distanční formou.

Studentům gymnázií ve Zlínském kraji bude zaslána videoreportáž ze zajímavých a technologicky vyspělých firem regionu, která bude následně doplněná on-line setkáními. Cílem akce je podpořit zájem studentů gymnázií o studium technických oborů na VŠ. „Naším záměrem je ukázat studentům, že máme v regionu firmy se špičkovými technologiemi i se zajímavými možnostmi pracovního uplatnění,“ sdělila ředitelka Komory Iveta Táborská.

16. dubna 2021 proběhlo natáčení ve společnosti ZLIN ROBOTICS, s. r. o., která je specialistou na průmyslovou automatizaci a robotizaci. Firma vznikla z vývojového oddělení firmy TNS SERVIS, a realizuje širokou škálu projektů v oblasti elektronického průmyslu a automotive. V rámci videoreportáže budou představeny VŠ profese, potřebná vzdělání, dovednosti a další předpoklady k tomu, aby mohl zájemce na dané pozici pracovat a měl dobré kvalifikační předpoklady pro začátek jeho technické kariéry. „Cílem prezentace je představit studentům názornou formou ukázky realizací projektů robotizace, které budou za krátkou dobu instalovány u našich zákazníků. V loňském roce nás studenti středních škol navštívili osobně, letos byla zvolena forma distanční. Věříme, že budou motivováni vybírat si z nabídky technických škol, která je u nás velmi pestrá,“ uvedl ředitel společnosti Michal Staněk.

Dalším významným zaměstnavatelem je skupina MESIT, jejíž společnosti vyvíjí vysoce specializované výrobky, které jsou využívány v letectví, dopravě i obranném průmyslu po celém světě. Natáčení videoreportáže, která je primárně určena pro studenty druhých ročníků gymnázií, proběhlo 19. dubna 2021. „Jsem rád, že můžeme navázat na dlouhodobou spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje a prostřednictvím této on-line formy prezentovat široké možnosti uplatnění absolventů ve Zlínském kraji,“ uvedl personální ředitel Jan Šebek Cholewa.

V dnešní době je na trhu práce obrovská poptávka po technických profesích a nové technologie jsou k vidění na každém kroku. Pro správné rozhodnutí, jaký obor studovat, je potřeba mít dostatečné a relevantní informace. „Inspirace středoškolákům“ je dobrý způsob, jak ukázat zajímavé a perspektivní obory.