Ověřte si své digitální kompetence potřebné pro práci z domova

12. červenec 2023
Aktuality
Autor/ka článku: Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ověřte si své digitální kompetence potřebné pro práci z domova

Chcete zjistit úroveň svých digitálních kompetencí, které jsou potřebné pro výkon práce z domova? Nejste si jisti, jestli byste takovou práci zvládli a jak jste na tom s ovládáním pracovních nástrojů, které se při práci z domova využívají? V rámci projektu DigiKompetence, jehož realizátorem je MPSV, byl vytvořen nový scénář autoevaluačního nástroje EVALDO – Home office pro otestování úrovně digitálních kompetencí, které jsou potřebné pro výkon práce z domova.

EVALDO je veřejně dostupný on-line nástroj pro evaluaci digitálních kompetencí zaměstnanců, zaměstnavatelů a běžného občana. Na základě interakce s aplikací simulující reálné prostředí získá uživatel informace o úrovni svých digitálních kompetencí. Díky propojení s on-line vzdělávacím systémem, jehož jádrem je databáze digitálních učebních materiálů pro rozvoj přenositelných digitálních kompetencí, nabídne EVALDO uživateli relevantní vzdělávací programy, například edukační videa či online kurzy zaměřené na rozvoj konkrétních digitálních kompetencí potřebných nejen pro práci z domova.

Pro spuštění scénáře Home office stačí navštívit stránky Evaldo.cz, zaregistrovat se a následně si scénář projít. Scénář napodobuje běžnou práci z domova na vašem domácím PC nebo notebooku. Poslouží hlavně těm, kdo se chystají přejít na práci z domova, ale nejsou si jistí, zda takový způsob práce zvládnou. V kompletně nasimulovaném prostředí si vyzkoušíte připojení na on-line schůzku, plnění úkolů na běžných kancelářských aplikacích a vedení on-line schůzky. Budete také komunikovat s virtuálními kolegy a nadřízeným. „Nový scénář kombinuje známé interaktivní testovací prostředí s doprovodnými videi, které tak ještě více umocňují simulaci online schůzky odpovídající realitě a řešení relevantních problémů a úkolů,“ říká Jiří Molnár, gestor projektu DigiKompetence.

Projekt DigiKompetence – systémová podpora v oblasti dalšího vzdělávání pro výkon práce z domova realizuje od ledna 2022 do konce roku 2023 Ministerstvo práce a sociálních věcí. Je financován pomocí ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Více informací o projektu naleznete na Digikompetence.cz, on-line nástroj EVALDO můžete vyzkoušet na Evaldo.cz. Velmi významným nástrojem, který projekt využívá, je podcastový kanál DigiPodcast. Projekt DigiKompetence je i na Facebooku, LinkedIn, Twitteru, Instagramu a videa naleznete na YouTube kanálu projektu.

 

Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí, www.mpsv.cz