Pozvánka na 3. odborný panel projektu IPs Datová politika k tématu “Kariérové poradenství”

11. červen 2024
Kariéroví poradci
Autor/ka článku: MŠMT
Pozvánka na 3. odborný panel projektu IPs Datová politika k tématu “Kariérové poradenství”

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zve na třetí odborný panel projektu IPs Datová politika k tématu “Kariérové poradenství”, který se uskuteční 17. 6. 2024 od 10 do do 16 h prezenčně na adrese Konferenční centrum NPI ČR, Senovážné náměstí 872/25, Praha 1.

Odborný panel je třetím z cyklu deseti odborných panelů, které jsou do konce roku 2027 pořádány v rámci projektu Datově-analytická podpora pro hodnocení a řízení vzdělávací soustavy v ČR. Odborné panely jsou pořádány ve spolupráci s vybranými útvary MŠMT, ČŠI, přímo řízenými organizacemi a s odborníky z oblasti vzdělávání, akademiky a neziskovými organizacemi.

Kariérové poradenství je zacíleno na proces, v rámci kterého mají lidé v průběhu celého života možnost poznávat a rozvíjet své schopnosti, dovednosti a zájmy. Umožňuje lidem řídit jejich individuální dráhu ve vzdělávání a odborné přípravě, v práci i v jiných oblastech, a využívat k tomu schopnosti a dovednosti, které mají. Významné postavení má kariérové poradenství na základních školách, kdy jsou žáci a žákyně postaveni před první volbu vzdělávací a profesní dráhy. Odborný panel přinese dvě panelové diskuse a diskusní workshop zaměřený na tvorbu doporučení pro řízení systému vzdělávání. Budou představeny datové zdroje pro sledování uplatnění absolventů a absolventek středních škol. Vstupy a podněty od přizvaných hostů povedou ke sdílení dalších aktivit a tvorby doporučení v rámci diskuzních workshopů.

Více o obsahu odborného panelu se dozvíte v pozvánce s programem.

 

Zdroj: MŠMT, www.msmt.cz

 

Soubory ke stažení