Přehlídky středních škol a učilišť ve Zlínském kraji

11. září 2023
Aktuality
Autor/ka článku: Jana Cenková
Přehlídky středních škol a učilišť ve Zlínském kraji

Zveme všechny žákyně a žáky především 8. a 9. ročníků základních škol, jejich rodiče i širokou veřejnost na přehlídky středních škol a odborných učilišť ve Zlínském kraji.

Na těchto přehlídkách a veletrzích se Vám představí desítky vystavovatelů z řad středních škol a s nimi spolupracujících firem. Hlavním cílem přehlídek je seznámit návštěvníky s možnostmi studia na středních školách a odborných učilištích ve Zlínském kraji, a to v souvislosti s aktuálními potřebami trhu práce a jeho klíčovými profesemi.

Přehlídky se v letošním roce konají v těchto termínech

Nemůžete-li se přehlídky zúčastnit, na portálu Burzaskol.cz naleznete virtuální burzu středních škol v našem kraji. Můžete zde filtrovat školy podle jednotlivých lokalit Zlínského kraje a prohlížet obory podle zaměření. Součástí portálu jsou informace o přijímacím řízením, o podpoře řemesel v odborném školství a kalendář dnů otevřených dveří na jednotlivých středních a vyšších odborných školách ve Zlínském kraji.

K dispozici je také elektronická publikace Kam na školu ve Zlínském kraji, ve které rovněž naleznete kompletní informace o možnostech studia v rámci celého Zlínského kraje ve školním roce 2024/2025.

Na webu Průvodce kariérou naleznete spoustu zajímavých článků týkajících se kariérového poradenství, světa práce, volby profese či vzdělávaní ve Zlínském kraji. Dále je zde zdarma dostupný unikátní on-line diagnostický nástroj Dotazník profesních zájmů, který dětem pomůže při rozhodování o dalším studiu a směru profesní cesty.