Průvodce přípravou na jednotnou přijímací zkoušku

12. duben 2023
Aktuality
Autor/ka článku: Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání
Průvodce přípravou na jednotnou přijímací zkoušku

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání připravilo pro uchazeče připravující se na přijímací zkoušky průvodce, ve kterém najdou přehled nejdůležitějších informací, které je dobré znát.

Průvodce přináší souhrn základních organizačních pravidel (místo konání, harmonogram, povolené pomůcky) a užitečných doporučení pro konání didaktických testů, i odkazy na testy z předchozích let a průvodce jejich řešením. Uchazeči zde najdou stručný návod, jak správně vyplnit záznamový arch i přehled typických úloh a způsob jejich hodnocení.

Řádné termíny jednotné přijímací zkoušky pro čtyřleté obory vzdělání a obory nástavbového studia se budou konat 13. a 14. dubna 2023. Jednotná přijímací zkouška pro šestiletá a víceletá gymnázia se uskuteční 17. a 18. dubna 2023. Ředitelé škol obdrží výsledky zkoušek konaných v řádném termínu 28. dubna 2023.

Náhradní termíny zkoušky pro uchazeče, kteří se omluví z konání v řádném termínu, proběhnou 10. a 11. května 2023. Výsledky z náhradních termínů budou předány ředitelům škol 18. května 2023.

Soubory ke stažení