Série Technických jarmarků pokračovala ve Valašském Meziříčí, Uherském Hradišti a Vsetíně

12. listopad 2021
Aktuality
Autor/ka článku: Romana Kozubíková
Série Technických jarmarků pokračovala ve Valašském Meziříčí, Uherském Hradišti a Vsetíně

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje společně se Zlínským krajem uspořádaly další podzimní Technické jarmarky. Akce jsou koncipovány jako exkurze žáků ZŠ, převážně 8. a 9. tříd, ve významných regionálních firmách. Žáci navštívili v jednom dni vždy dvě firmy. Součástí exkurze je i prezentace spolupracující střední školy, která žáky na pracovní pozice připraví.

V pátek 22. října nahlédli žáci sedmi základních škol do firem z Valašského Meziříčí. Téměř 200 žáků navštívilo provozy firem MP Krásno, a. s., DEZA a. s., CS CABOT, spol. s r. o., PWO Czech Republic a. s., ROBE lighting s. r. o., PONAST spol. s r. o., BLOCK a. s. a CBG AUTOMATION s. r. o.

Ve čtvrtek 4. listopadu následoval Technický jarmark v Uherském Hradišti. Do akce se zapojily 4 firmy – Aircraft Industries a. s., MESIT holding, a. s., KOVOKON Popovice s. r. o. a Třinecké železárny, a. s. Ve svých provozech přivítaly na 150 žáků ze sedmi základních škol.

O den později, v pátek 5. listopadu, proběhly exkurze žáků ZŠ do firem ze Vsetína. Žáci měli možnost navštívit firmy Galvamet spol. s r. o., M&V, divize STIMZET, ZV – Nástroje s. r. o., Kovar a. s., H & B delta, s. r. o. a Hirschmann Automotive VS s. r. o. Do akce se zapojily dvě základní školy s téměř 100 žáky.

„Žáci získali cenné informace nejen o navštívených společnostech a jejich výrobních programech, ale také o důležitých dovednostech a znalostech, které jsou směrodatné pro budoucí zaměstnanecký poměr, aktuálně požadovaných pracovních pozicích a dalších zaměstnaneckých benefitech. Ráda bych poděkovala všem zapojeným firmám a školám za skvělou přípravu a spolupráci,“ sdělila ředitelka komory Iveta Táborská.

Realizováno v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II.