TOP Zaměstnavatelé 2022

18. únor 2022
Aktuality
Autor/ka článku: ASA (Asociace studentů a absolventů)
TOP Zaměstnavatelé 2022

V letošním ročníku studie hlasovalo 11 856 studentů českých vysokých škol. Jednoznačným vítězem napříč obory je pro české vysokoškoláky Skupina ČEZ. Nejlepší studenti technických fakult chtějí pracovat pro Skupinu ČEZ, právnických pro advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák, ekonomických pro Generali Českou pojišťovnu a lékařských & farmaceutických pro Fakultní nemocnici v Motole. Skokanem roku se stala poradenská společnost BDO.

„Mezi umístěnými společnostmi na prvních příčkách je v letošním, již 11. ročníku, pouze několik kosmetických změn. Ty jsou odrazem zejména soustavné práce s potenciálními uchazeči a náborových strategií oceněných společností, tedy jejich rozšířeným záběrem na širší publikum a nabídkou více kariérních možností. I tak lze konstatovat, že TOP 5 v každé oborové kategorii je dlouhodobě stabilní a postavena na dominantních silných značkách českého trhu. Nejsilnější pozici JASNÉ VOLBY dlouhodobě obhajuje Skupina ČEZ a je tedy z našeho pohledu jedním z nejstabilnějších a nejžádanějších zaměstnavatelů na českém trhu. Kromě stálých zaměstnavatelů na stupních vítězů ve 14 oborových kategoriích letos studii rozšiřujeme o nové kategorie Doprava & Logistika, kde dominuje Zásilkovna, člen Packeta Group, a Veřejná správa, kde vítězí Armáda České republiky.“ řekl k výsledkům Jakub Hořický, ředitel studie TOP Zaměstnavatelé.

Atributy atraktivních zaměstnavatelů pro rok 2022: důraz na work-life balance, přátelské a příjemné pracovní prostředí, ochota představit se, zpřístupnit a otevřít v komunikaci již k uchazečům o práci

„Všichni zaměstnavatelé na trhu se potýkají s novými výzvami, které přinesla celosvětová pandemie a někteří se na ni stihli adaptovat velmi dobře, což potvrzují i jejich pozice v žebříčku TOP Zaměstnavatelé 2022. Získávají tak náskok před ostatními zaměstnavateli a mohou být o krok blíže k oslovení talentovaných studentů, budoucích absolventů, tím, že představují a naplňují atributy atraktivních zaměstnavatelů pro rok 2022. To jsou např. důraz na work-life balance, přátelské a příjemné pracovní prostředí, a hlavně ochota představit se, zpřístupnit a otevřít v komunikaci již k uchazečům o práci. Oproti předchozímu anomálnímu ročníkům se očekávaná nástupní mzda absolventů VŠ vrátila na úroveň roku 2020. Celých 85 % z nich očekává, že si po získání vysokoškolského diplomu budou vydělávat až 40 000 Kč hrubého měsíčně,“ dodává Hořický.

Výsledky ročníku 2022

Zdroj: ASA (Asociace studentů a absolventů), www.topzamestnavatele.cz