Výzvy a potřeby kariérového poradenství

6. leden 2022
Kariéroví poradci
Autor/ka článku: Jana Galová
Výzvy a potřeby kariérového poradenství

Na začátku prosince 2021 se konala online konference dobré praxe Výzvy a potřeby kariérového poradenství, kterou pořádalo Informačně vzdělávací středisko Plzeňského kraje.

Na YouTube kanálu Infokariéry najdete záznam ze všech přednášek a vystoupení odborných lektorů.

Podrobný program:

00:05:46 – Úvodní slovo – Kariérové poradenství a vzdělávání 4.0 – Lukáš Vlček (ředitel KCVJŠ)

00:31:00 – Máte standard? A mohla bych ho vidět? Patří standard kvality kariérového poradenství do kabinetu nebo sklepa? – Jan Brabec (Info Kariéra) a  Tomáš Šprlák (Mezinárodní federace center bilance kompetencí a kariérového poradenství)

01:04:07 – Welcome to the Future! Jak si představuje trh práce absolvent střední školy a jak si trh práce představuje absolventa? – Hana Maříková (Info Kariéra) a Luděk Kantor (headhunter, iRecruit)

01:37:05 – Učím, jedu, mám své vize, sem tam ale přijde krize. Pomůže mi supervize? Aneb využijte supervizi jako prostor pro zastavení a zamyšlení v rozjetém kolotoči. – Dagmar Pelesná (Info Kariéra), Renata Svobodová (supervizorka, psychoterapeutka) a Magdaléna Kapuciánová (ředitelka MŠ Semínko)

02:08:10 – Boj s předčasnými odchody jako boj s větrnými mlýny? – Michaela Šimanová (Info Kariéra) a Tereza Průchová (kariérová poradkyně, SŠ Bor)

02:37:15 – Další vzdělávání v Plzeňském kraji v turbulenci doby – Lenka Benešová (Info Kariéra) a Marcel Gondorčín (Regionální rozvojová agentura)

 

Zdroj: Informačně vzdělávací středisko Plzeňského kraje, www.infokariera.cz