Za posledního půl roku získalo ve Zlínském kraji práci 4801 uprchlíků z Ukrajiny

31. srpen 2022
Aktuality
Autor/ka článku: Seznam Zprávy
Za posledního půl roku získalo ve Zlínském kraji práci 4801 uprchlíků z Ukrajiny

Za posledního půl roku získalo ve Zlínském kraji práci 4801 občanů Ukrajiny s režimem dočasné ochrany, nyní jich pracuje 3438. Za posledních šest měsíců se na úřad práce v kraji přihlásilo 542 lidí z Ukrajiny.

„Nejčastěji našli práci jako montážní dělníci, obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže, plastu, uklízeči, pomocní pracovníci ve výrobě,“ uvedla ředitelka krajského úřadu práce Miriam Majdyšová. Práci nyní v kraji hledá 265 Ukrajinců.

Ve školách v kraji by od září mělo přibýt ukrajinských dětí. V předchozím školním roce bylo v mateřských školách 248 dětí z Ukrajiny, na základních školách jich bylo 1411 a ve středních školách 44. V mateřských školách v kraji bylo v polovině srpna evidováno 375 ukrajinských dětí, do základních škol je přihlášeno 1799 žáků a ve středních školách 152.

„Řada škol se bude vyrovnávat s integrací ukrajinských dětí a žáků do českého vzdělávacího systému, což nebude jednoduché, a to přesto, že podle dosavadních dat jsou dopady ukrajinské migrační vlny na školy ve Zlínském kraji nižší než v jiných krajích. Zlínský kraj doposud patřil ke krajům s nejmenším počtem cizinců ve školách obecně, takže pro řadu škol bude vzdělávání žáků – cizinců opět něčím novým. Věřím, že všechno zvládnou,“ řekla ČTK krajská radní Zuzana Fišerová (Piráti).

Celý článek Za posledního půl roku získalo ve Zlínském kraji práci 4801 uprchlíků z Ukrajiny najdete na webu Seznam Zprávy

 

Zdroj: Seznam zprávy, www.seznamzpravy.cz