Žáci a žákyně zlínských ZŠ navštívili deset významných zaměstnavatelů ve Zlíně a okolí

30. květen 2023
Aktuality
Autor/ka článku: Šárka Grygerová, Krajská hospodářská komora Zlínského kraje
Žáci a žákyně zlínských ZŠ navštívili deset významných zaměstnavatelů ve Zlíně a okolí

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje připravila na čtvrtek 25. května 2023 exkurze do provozů deseti významných místních firem. Akce se zúčastnilo bezmála 300 žáků a žákyň z pěti zlínských základních škol. Technický jarmark Zlín je již tradiční akce určená žákům 7. až 9. ročníků, jejímž cílem je představit moderní pracovní prostředí a možnosti pracovního uplatnění v různých odvětvích v našem regionu.

Žáci spolu s pedagogy tak měli možnost navštívit výrobní prostory firem KOMA MODULAR s.r.o., SYKORA, spol. s r.o., greiner packaging slušovice s.r.o., greiner assistec s.r.o., Promens Zlín a.s., ZLÍN ROBOTICS s.r.o., FLOW TECH s.r.o., Geniczech-M, spol. s r.o., Kovárna VIVA, a.s. a ZPS – FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a.s. Akce se uskutečnila v průběhu dopoledne a každý z žáků navštívil dvě z uvedených firem.

Další série technických jarmarků pak bude pokračovat na podzim ve Vsetíně, Valašském Meziříčí, Rožnově pod Radhoštěm, Uherském Hradišti a Uherském Brodě.

Technický jarmark Zlín pořádá Krajská hospodářská komora Zlínského kraje v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II“ (r. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0018903).